GTCN38-421M-Q10
Hamlin / Littelfuse
GTCN38-421M-Q10
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GTCN38-421M-Q10 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GTCN38-421M-Q10
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description GDT 420V 20% 10KA
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - DC Spark Over (Nom):420V
Tolerance:±20%
Series:GT
Packaging:Tray
Package / Case:Cylinder No Lead, 3 Terminal
Number of Poles:3
Mounting Type:User Defined
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impulse Discharge Current (8/20µs):10000A (10kA)
Fail Short:No
Detailed Description:Gas Discharge Tube 420V 10000A (10kA) ±20% 3 Pole User Defined