GT202F1K
U.S. Sensor
GT202F1K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GT202F1K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GT202F1K
Manufacturer U.S. Sensor
Description THERMISTOR NTC 2KOHM 3499K BEAD
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS compliant by exemption
Call
Reference Price
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Series:GT
Resistance in Ohms @ 25°C:2k
Resistance Tolerance:±10%
Packaging:Bulk
Package / Case:Bead, Glass
Other Names:Q10189238
Operating Temperature:260°C
Mounting Type:Through Hole
Length - Lead Wire:1.00" (25.40mm)