GSXF030A020S1-D3
Global Power Technologies Group
GSXF030A020S1-D3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GSXF030A020S1-D3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GSXF030A020S1-D3
Manufacturer Global Power Technologies Group
Description DIODE FAST REC 200V 30A SOT227
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 96 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs13 pcs26 pcs
104 pcs260 pcs507 pcs
Data sheet
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1V @ 30A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):200V
Supplier Device Package:SOT-227
Speed:Fast Recovery = 200mA (Io)
Series:-
Reverse Recovery Time (trr):60ns
Packaging:Bulk
Package / Case:SOT-227-4, miniBLOC
Other Names:1560-1112
1560-1112-ND
Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 175°C
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Diode Type:Standard
Diode Configuration:2 Independent
Detailed Description:Diode Array 2 Independent Standard 200V 30A Chassis Mount SOT-227-4, miniBLOC
Current - Reverse Leakage @ Vr:25µA @ 200V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):30A