GST36E05-P1J
MEAN WELL
GST36E05-P1J
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GST36E05-P1J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GST36E05-P1J
Manufacturer MEAN WELL
Description AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 22W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 23 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
Data sheet
Voltage - Output:5V
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Size / Dimension:3.11" L x 2.13" W x 1.30" H (79.0mm x 54.0mm x 33.0mm)
Series:GST36E (36W)
Region Utilized:Europe
Power (Watts):22W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11mm
Other Names:1866-2129
GST36E05-P1J-ND
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Input Type:Fixed Blade
Input Connector:CEE 7/16
Form:Wall Mount
Efficiency:Level VI
Detailed Description:5V 22W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input
Current - Output (Max):4.3A
Cord Length:39.4" (1.00m)