GST25B24-P1J
MEAN WELL
GST25B24-P1J
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GST25B24-P1J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GST25B24-P1J
Manufacturer MEAN WELL
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 25W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 74 pcs
Data sheet
Voltage - Output:24V
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Size / Dimension:3.11" L x 2.13" W x 1.30" H (79.0mm x 54.0mm x 33.0mm)
Series:GST25B (25W)
Region Utilized:International
Power (Watts):25W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11mm
Other Names:1866-2101
GST25B24-P1J-ND
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Efficiency:Level VI
Detailed Description:24V 25W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):1.04A
Cord Length:70.9" (1.80m)