GST18B15-P1J
MEAN WELL
GST18B15-P1J
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GST18B15-P1J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GST18B15-P1J
Manufacturer MEAN WELL
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 18W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 23 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
Data sheet
Voltage - Output:15V
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Size / Dimension:3.11" L x 2.13" W x 1.30" H (79.0mm x 54.0mm x 33.0mm)
Series:GST18B (18W)
Region Utilized:International
Power (Watts):18W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11mm
Other Names:1866-2061
GST18B15-P1J-ND
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C8
Form:Desktop (Class II)
Efficiency:Level VI
Detailed Description:15V 18W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):1.2A
Cord Length:70.9" (1.80m)