GSOT08-E3-18
Electro-Films (EFI) / Vishay
GSOT08-E3-18
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GSOT08-E3-18 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GSOT08-E3-18
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description TVS DIODE 8V 19.2V SOT23
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):8V (Max)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:19.2V
Voltage - Breakdown (Min):9V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:SOT-23
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:345W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):18A (8/20µs)
Capacitance @ Frequency:160pF @ 1MHz