GSM40B05-P1J
MEAN WELL
GSM40B05-P1J
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GSM40B05-P1J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GSM40B05-P1J
Manufacturer MEAN WELL
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 25W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 38 pcs
Data sheet
Voltage - Output:5V
Voltage - Input:80 ~ 264 VAC
Size / Dimension:4.92" L x 2.36" W x 1.26" H (125.0mm x 60.0mm x 32.0mm)
Series:GSM40B (40W)
Region Utilized:International
Power (Watts):25W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11mm
Other Names:1866-2006
GSM40B05-P1J-ND
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C8
Form:Desktop (Class II)
Efficiency:Level V
Detailed Description:5V 25W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):5A
Cord Length:39.4" (1.00m)