GSM25E18-P1J
MEAN WELL
GSM25E18-P1J
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GSM25E18-P1J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GSM25E18-P1J
Manufacturer MEAN WELL
Description AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 25W
(In US Dollars)
60 pcs
Data sheet
Voltage - Output:18V
Voltage - Input:80 ~ 264 VAC
Size / Dimension:3.11" L x 2.13" W x 1.30" H (79.0mm x 54.0mm x 33.0mm)
Series:GSM25E (25W)
Region Utilized:Europe
Power (Watts):25W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11mm
Operating Temperature:-25°C ~ 60°C
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Fixed Blade
Input Connector:CEE 7/16
Form:Wall Mount
Efficiency:Level VI
Detailed Description:18V 25W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input
Current - Output (Max):1.38A
Cord Length:70.9" (1.80m)