GSIB15A80N-M3/45
Electro-Films (EFI) / Vishay
GSIB15A80N-M3/45
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GSIB15A80N-M3/45 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GSIB15A80N-M3/45
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description BRIDGE RECT 15A 800V GSIB-5S
(In US Dollars)
1200 pcs
Data sheet
Voltage - Peak Reverse (Max):800V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1V @ 7.5A
Technology:Standard
Supplier Device Package:GSIB-5S
Series:-
Packaging:Tube
Package / Case:4-SIP, GSIB-5S
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:50 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Diode Type:Single Phase
Detailed Description:Bridge Rectifier Single Phase Standard 800V Through Hole GSIB-5S
Current - Reverse Leakage @ Vr:10µA @ 800V
Current - Average Rectified (Io):15A