GSD2004W-G3-08
Electro-Films (EFI) / Vishay
GSD2004W-G3-08
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GSD2004W-G3-08 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GSD2004W-G3-08
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description DIODE GEN PURP 240V 225MA SOD123
(In US Dollars)
15000 pcs
Data sheet
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1V @ 100mA
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):240V
Supplier Device Package:SOD-123
Speed:Fast Recovery = 200mA (Io)
Series:Automotive, AEC-Q101
Reverse Recovery Time (trr):50ns
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SOD-123
Operating Temperature - Junction:150°C (Max)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:49 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Diode Type:Standard
Detailed Description:Diode Standard 240V 225mA (DC) Surface Mount SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 240V
Current - Average Rectified (Io):225mA (DC)
Capacitance @ Vr, F:5pF @ 0V, 1MHz