GSC.3S.290.ND72Z
LEMO
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GSC.3S.290.ND72Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GSC.3S.290.ND72Z
Manufacturer LEMO
Description 6.2-7.2MM M15 BRASS NICKEL
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Type:-
Thread Size:M15
Series:3S
Panel Hole Size:0.669" (17.0mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material:Brass, Nickel Plated
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Includes:-
Detailed Description:0.24" ~ 0.28" (6.2mm ~ 7.2mm) Brass, Nickel Plated M15
Conduit Hub Size:-
Color:-
Cable Diameter:0.24" ~ 0.28" (6.2mm ~ 7.2mm)