GSC.1S.290.ND72Z
LEMO
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GSC.1S.290.ND72Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GSC.1S.290.ND72Z
Manufacturer LEMO
Description CABLE GRIP 6.2-7.2MM M9 BRASS
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Type:Cable Grip
Thread Size:M9x0.6
Series:1S
Panel Hole Size:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material:Brass
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:IP50
Includes:Collet Nut
Detailed Description:Cable Grip 0.24" ~ 0.28" (6.2mm ~ 7.2mm) Brass M9x0.6 Silver
Conduit Hub Size:-
Color:Silver
Cable Diameter:0.24" ~ 0.28" (6.2mm ~ 7.2mm)