GRM55RF52A684ZD01L
Murata Electronics
GRM55RF52A684ZD01L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GRM55RF52A684ZD01L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GRM55RF52A684ZD01L
Manufacturer Murata Electronics
Description CAP CER 0.68UF 100V Y5V 2220
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:-20%, +80%
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Series:GRM
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Other Names:490-1949-1
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Features:-
Detailed Description:0.68µF -20%, +80% 100V Ceramic Capacitor Y5V (F) 2220 (5750 Metric)
Capacitance:0.68µF