GRM2195C2A4R3CD01D
Murata Electronics
GRM2195C2A4R3CD01D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GRM2195C2A4R3CD01D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GRM2195C2A4R3CD01D
Manufacturer Murata Electronics
Description CAP CER 4.3PF 100V NP0 0805
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±0.25pF
Thickness (Max):0.037" (0.95mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Detailed Description:4.3pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Capacitance:4.3pF