GRM188R71E563KA01D
Murata Electronics
GRM188R71E563KA01D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GRM188R71E563KA01D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GRM188R71E563KA01D
Manufacturer Murata Electronics
Description CAP CER 0.056UF 25V X7R 0603
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:GRM
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:490-6433-2
GRM188R71E563KA01D-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Detailed Description:0.056µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Capacitance:0.056µF