GRM188R71C103MA01D
Murata Electronics
GRM188R71C103MA01D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GRM188R71C103MA01D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GRM188R71C103MA01D
Manufacturer Murata Electronics
Description CAP CER 10000PF 16V X7R 0603
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:GRM
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:490-16334-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:10000pF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Capacitance:10000pF