GRM1886T1H2R1CD01D
Murata Electronics
GRM1886T1H2R1CD01D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GRM1886T1H2R1CD01D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GRM1886T1H2R1CD01D
Manufacturer Murata Electronics
Description CAP CER 2.1PF 50V T2H 0603
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±0.25pF
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)
Temperature Coefficient:T2H
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:GRM
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Detailed Description:2.1pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor T2H 0603 (1608 Metric)
Capacitance:2.1pF