GRM155C80J124KE01D
Murata Electronics
GRM155C80J124KE01D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GRM155C80J124KE01D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GRM155C80J124KE01D
Manufacturer Murata Electronics
Description CAP CER 0.12UF 6.3V X6S 0402
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)
Temperature Coefficient:X6S
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:GRM
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:490-12698-6
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Features:-
Detailed Description:0.12µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X6S 0402 (1005 Metric)
Capacitance:0.12µF