GRM1556P1H100JZ01D
Murata Electronics
GRM1556P1H100JZ01D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GRM1556P1H100JZ01D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GRM1556P1H100JZ01D
Manufacturer Murata Electronics
Description CAP CER 10PF 50V P2H 0402
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)
Temperature Coefficient:P2H
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Detailed Description:10pF ±5% 50V Ceramic Capacitor P2H 0402 (1005 Metric)
Capacitance:10pF