GRM033R60J225ME47D
Murata Electronics
GRM033R60J225ME47D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GRM033R60J225ME47D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GRM033R60J225ME47D
Manufacturer Murata
Description Multilayer Ceramic Capacitor, 2.2 uF, 6.3 V, ± 20%, X5R, 0201 [0603 Metric]
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 105062 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.015" (0.39mm)
Temperature Coefficient:X5R
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Other Names:490-13225-2
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Features:-
Detailed Description:2.2µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
Capacitance:2.2µF