GRM033F51A222ZD01D
Murata Electronics
GRM033F51A222ZD01D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GRM033F51A222ZD01D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GRM033F51A222ZD01D
Manufacturer Murata Electronics
Description CAP CER 2200PF 10V Y5V 0201
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:-20%, +80%
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Features:-
Detailed Description:2200pF -20%, +80% 10V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0201 (0603 Metric)
Capacitance:2200pF