GRM0336R1E4R0CD01D
Murata Electronics
GRM0336R1E4R0CD01D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GRM0336R1E4R0CD01D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GRM0336R1E4R0CD01D
Manufacturer Murata Electronics
Description CAP CER 4PF 25V R2H 0201
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±0.25pF
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)
Temperature Coefficient:R2H
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Detailed Description:4pF ±0.25pF 25V Ceramic Capacitor R2H 0201 (0603 Metric)
Capacitance:4pF