GRM0335C1E4R2BA01D
Murata Electronics
GRM0335C1E4R2BA01D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GRM0335C1E4R2BA01D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GRM0335C1E4R2BA01D
Manufacturer Murata Electronics
Description CAP CER 4.2PF 25V NP0 0201
(In US Dollars)
15000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±0.1pF
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Detailed Description:4.2pF ±0.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Capacitance:4.2pF