GRM0225C1E8R2DA03L
Murata Electronics
GRM0225C1E8R2DA03L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GRM0225C1E8R2DA03L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GRM0225C1E8R2DA03L
Manufacturer Murata Electronics North America
Description CAP CER 8.2PF 25V C0G/NP0 01005
(In US Dollars)
40000 pcs65535 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:8.2pF
Thickness (Max):C0G, NP0
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Series:GRM
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:General Purpose
Ratings:-
Polarization:01005 (0402 Metric)
Other Names:490-13723-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Manufacturer Part Number:GRM0225C1E8R2DA03L
Lead Style:0.009" (0.22mm)
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Expanded Description:8.2pF ±0.5pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance):±0.5pF