GRM0225C1E7R8BDAEL
Murata Electronics
GRM0225C1E7R8BDAEL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GRM0225C1E7R8BDAEL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GRM0225C1E7R8BDAEL
Manufacturer Murata Electronics
Description CAP CER 7.8PF 25V C0G/NP0 01005
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±0.1pF
Thickness (Max):0.009" (0.22mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Series:GRM
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:01005 (0402 Metric)
Other Names:490-10280-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:7.8pF ±0.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric)
Capacitance:7.8pF