GNM2145C1H150KD01D
Murata Electronics
GNM2145C1H150KD01D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GNM2145C1H150KD01D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GNM2145C1H150KD01D
Manufacturer Murata Electronics
Description CAP ARRAY 15PF 50V NP0 0805
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:GNM
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Number of Capacitors:4
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Dielectric Material:Ceramic
Detailed Description:15pF Isolated Capacitor 4 Array 50V C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Circuit Type:Isolated
Capacitance:15pF