GNM1M2R61E222MA01D
Murata Electronics
GNM1M2R61E222MA01D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GNM1M2R61E222MA01D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GNM1M2R61E222MA01D
Manufacturer Murata Electronics
Description CAP ARRAY 2200PF 25V X5R 0504
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±20%
Temperature Coefficient:X5R
Size / Dimension:0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Series:GNM
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0504 (1410 Metric)
Number of Capacitors:2
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Dielectric Material:Ceramic
Detailed Description:2200pF Isolated Capacitor 2 Array 25V X5R 0504 (1410 Metric)
Circuit Type:Isolated
Capacitance:2200pF