GMC31DRTN-S734
Buy GMC31DRTN-S734 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GMC31DRTN-S734
Manufacturer Sullins Connector Solutions
Description CONN EDGE DUAL FMALE 62POS 0.100
Data sheet
Termination:Solder
Series:-
Read Out:Dual
Pitch:0.100" (2.54mm)
Packaging:Tray
Operating Temperature:-65°C ~ 125°C
Number of Positions:62
Mounting Type:Through Hole
Gender:Female
Flange Feature:-
Card Type:Non Specified - Dual Edge
Card Thickness:0.031" (0.79mm)