GMA-300MA
Bussmann (Eaton)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GMA-300MA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GMA-300MA
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description UL FAST ACTING 5MM GLASS FUSE 30
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Rating - AC:250V
Size / Dimension:0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Series:GMA
Response Time:Fast
Packaging:-
Package / Case:5mm x 20mm
Operating Temperature:-
Mounting Type:Holder
Melting I²t:0.019
Fuse Type:Cartridge, Glass
Current Rating:300mA
Color:-
Breaking Capacity @ Rated Voltage:35A