GLFR1608T1R5M-LRHF
TDK Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GLFR1608T1R5M-LRHF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GLFR1608T1R5M-LRHF
Manufacturer TDK Corporation
Description FIX IND 1.5UH 625MA 150MOHM 0603
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Shielding:Shielded
Series:GLFR
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:1.5µH
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Features:-
Detailed Description:1.5µH Shielded Wirewound Inductor 625mA 150 mOhm 0603 (1608 Metric)
DC Resistance (DCR):150 mOhm
Current Rating:625mA
Current - Saturation:170mA