GJM0225C1E7R6DB01L
Murata Electronics
GJM0225C1E7R6DB01L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GJM0225C1E7R6DB01L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GJM0225C1E7R6DB01L
Manufacturer Murata Electronics
Description CAP CER 7.6PF 25V NP0 01005
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±0.5pF
Thickness (Max):0.009" (0.22mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Package / Case:01005 (0402 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Q, Low Loss
Detailed Description:7.6pF ±0.5pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric)
Capacitance:7.6pF