GEN4-IOD-28T
4D Systems
GEN4-IOD-28T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GEN4-IOD-28T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GEN4-IOD-28T
Manufacturer 4D Systems
Description DISPLAY LCD RES WIFI 2.8"
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 47 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Viewing Area:43.20mm W x 57.60mm H
Touchscreen:Resistive
Series:gen4-IoD
Other Names:1613-1380
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Interface:Wi-Fi
Graphics Color:Red, Green, Blue (RGB)
Dot Size:-
Dot Pixels:240 x 320
Dot Pitch:0.18mm W x 0.18mm H
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Diagonal Screen Size:2.8" (71.12mm)
Detailed Description:Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Wi-Fi 2.8" (71.12mm) 240 x 320