GDZ22B-HG3-08
Vishay / Semiconductor - Diodes Division
GDZ22B-HG3-08
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GDZ22B-HG3-08 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GDZ22B-HG3-08
Manufacturer Vishay Semiconductor Diodes Division
Description DIODE ZENER 22V 200MW SOD323
(In US Dollars)
15000 pcs
Data sheet
Voltage - Isolation:100 Ohm
Voltage - Breakdown:SOD-323
Series:Automotive, AEC-Q101
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Power - Max:200mW
Polarization:SC-76, SOD-323
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Manufacturer Part Number:GDZ22B-HG3-08
Impedance (Max) (Zzt):22V
Expanded Description:Zener Diode 200mW ±2% Surface Mount SOD-323
ESR (Equivalent Series Resistance):±2%
Diode Configuration:100nA @ 17V