GCM2165C2A102JA16J
Murata Electronics
GCM2165C2A102JA16J
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GCM2165C2A102JA16J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GCM2165C2A102JA16J
Manufacturer Murata Electronics
Description CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 0805
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.028" (0.70mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:GCM
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:1000pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Capacitance:1000pF