GCM1885C1H3R3CA16J
Murata Electronics
GCM1885C1H3R3CA16J
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GCM1885C1H3R3CA16J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GCM1885C1H3R3CA16J
Manufacturer Murata Electronics
Description CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0603
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±0.25pF
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Detailed Description:3.3pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Capacitance:3.3pF