GCM155R71E472KA37D
Murata Electronics
GCM155R71E472KA37D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GCM155R71E472KA37D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GCM155R71E472KA37D
Manufacturer Murata Electronics
Description CAP CER 4700PF 25V X7R 0402
(In US Dollars)
30000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Detailed Description:4700pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
Capacitance:4700pF