GBC43DRYN-S93
Sullins Connector Solutions
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GBC43DRYN-S93 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GBC43DRYN-S93
Manufacturer Sullins Connector Solutions
Description CONN EDGE DUAL FMALE 86POS 0.100
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Termination:Solder
Series:-
Read Out:Dual
Pitch:0.100" (2.54mm)
Packaging:Tray
Operating Temperature:-65°C ~ 125°C
Number of Rows:2
Number of Positions/Bay/Row:43
Number of Positions:86
Mounting Type:Through Hole
Material - Insulation:Polyamide (PA9T), Nylon 9T
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Gender:Female
Flange Feature:-
Features:-
Contact Type:Full Bellows
Contact Material:Phosphor Bronze
Contact Finish Thickness:10.0µin (0.25µm)
Contact Finish:Gold
Color:Black
Card Type:Non Specified - Dual Edge
Card Thickness:0.093" (2.36mm)