GA1812Y154MBBAT31G
Buy GA1812Y154MBBAT31G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GA1812Y154MBBAT31G
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 0.15UF 100V X7R 1812
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Failure Rate:-
Detailed Description:0.15µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Capacitance:0.15µF