GA1812Y124MXCAT31G
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GA1812Y124MXCAT31G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GA1812Y124MXCAT31G
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 0.12UF 200V X7R 1812
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series:GA
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.12µF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Capacitance:0.12µF