GA1812A181KXAAR31G
Buy GA1812A181KXAAR31G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GA1812A181KXAAR31G
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 180PF 50V C0G/NP0 1812
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:180pF ±10% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Capacitance:180pF