GA1812A151FBCAT31G
Buy GA1812A151FBCAT31G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GA1812A151FBCAT31G
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 150PF 200V C0G/NP0 1812
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±1%
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Failure Rate:-
Detailed Description:150pF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Capacitance:150pF