GA1210Y682MXCAT31G
Buy GA1210Y682MXCAT31G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GA1210Y682MXCAT31G
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 6800PF 200V X7R 1210
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.076" (1.94mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Failure Rate:-
Detailed Description:6800pF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Capacitance:6800pF