GA1210A101KXEAT31G
Buy GA1210A101KXEAT31G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GA1210A101KXEAT31G
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 100PF 500V C0G/NP0 1210
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:500V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.076" (1.94mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Failure Rate:-
Detailed Description:100pF ±10% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
Capacitance:100pF