GA1206A331GBABR31G
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GA1206A331GBABR31G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GA1206A331GBABR31G
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 1206
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±2%
Thickness (Max):0.067" (1.70mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:GA
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:25 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:330pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Capacitance:330pF