GA1206A180FXCBP31G
Buy GA1206A180FXCBP31G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GA1206A180FXCBP31G
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 18PF 200V C0G/NP0 1206
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±1%
Thickness (Max):0.067" (1.70mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Failure Rate:-
Detailed Description:18pF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Capacitance:18pF