GA0805A390JXBBP31G
Buy GA0805A390JXBBP31G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GA0805A390JXBBP31G
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 0805
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Failure Rate:-
Detailed Description:39pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Capacitance:39pF