GA0603Y272MBCAR31G
Buy GA0603Y272MBCAR31G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GA0603Y272MBCAR31G
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 2700PF 200V X7R 0603
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.038" (0.97mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Failure Rate:-
Detailed Description:2700pF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Capacitance:2700pF