GA0603A8R2BXBAC31G
Buy GA0603A8R2BXBAC31G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GA0603A8R2BXBAC31G
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 8.2PF 100V C0G/NP0 0603
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±0.1pF
Thickness (Max):0.038" (0.97mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Failure Rate:-
Detailed Description:8.2pF ±0.1pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Capacitance:8.2pF