GA0402Y562MXJAC31G
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GA0402Y562MXJAC31G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GA0402Y562MXJAC31G
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 5600PF 16V X7R 0402
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.024" (0.60mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:GA
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:5600pF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
Capacitance:5600pF